HAKKIMIZDA

Firmamızın kurucusu Celal Alaydın ,Türk sanayisini ayakta tutmak için açılmış olan Endüstri Meslek Liselerinde uzun yıllar öğretmenlik yapmıştır.Emekli olduktan kısa bir süre sonra ticarete atılmıştır. Bilgi ve tecrübesi , bulunduğu sanayi şehri İzmit’in resmini iyi okumasın da , sektörün ihtiyaçlarını tespit etmesin de ve hızlı yol almasın da avantaj sağlamıştır.
1989 yılın da Leyle Atakan caddesinde açtığı ilk iş yerinde prensiplerini teker teker sıralamaya başlamıştı bile.Bu prensipler ticarete yeni başlamakla , çok parayla, küçük bir işletme olmakla alakalı değildi.Dürüst olmak,karşındaki hakkında art niyetli olmamak,kötü mal satmamak,bilgiyi paylaşmak,yeni teknolojiyi araştırmak, ilk ellerle çalışmak, satış öncesi ve satış sonrası hep müşterinin yanın da olmak ve kendinden sonra gelen bizlere bu prensipleri öğretmekle alakalıydı.Başardı da.
1995 yılın da parakende satışın daha hızlı olduğu ve aynı konu da iş yapan firmaların kümelendiği Ankara Caddesin de bir başka iş yerine taşındı ticaretimiz. Ticareti yavaş yavaş öğrendiğimiz bu yıllarda inşaat ,doğalgaz,elektrik,su,Telekom ve bunun gibi bazı sektörlerde müşterilerimiz giderek artıyordu.İlimizde bulunan hizmet götürebildiğimiz fabrikaların sayısını da bir bir arttırmaya çalışıyorduk.
1999 yılında yaşanan ve çok kayıp verdiğimiz “İzmit Depreminden ” sonra gözle görünür bir değişiklik başladı ilimizde ve bu değişiklik bizimde ticaretimiz de olumlu ve olumsuz değişiklikler yaşamamıza sebep oldu.Yeni yeni iş kolları oluşurken , hiç bitmez dediğimiz bazı iş kolları değerlerini yitirip kaybolup gittiler.
2007 yılında inşaat ve sanayiye yön veren firmaların bulunduğu ve vazgeçilemeyen bir yapı olan Ankara Caddesi dükkanları Trafik sıkıntısından ve yeni oluşan cafe kültüründen dolayı bir bir önemini kaybetti ve biz dahil birçok firma adres değişikliğine gitmek zorunda kaldı.Bu sebeple İzmit Sanayisi yakınlarında ikinci iş yerimizi açtık.İlk etapta izmit merkezde çalıştığımız eski müşterilerimizle ticarete devam edildi.Yeni tanıştığımız sanayi müşterisinin ihtiyaçlarına cevap vermemiz uzun sürmedi.Bizim daha önce bilmediğimiz bir çok ürünle çalışmaya başlamamızın sebebi bu tanışmayla başlamıştır.Artık otomotiv,çelik inşası , borulama , talaşlı imalat ve bunun gibi sektörlerinde ürünlerini bulunduruyorduk işyerimizde .İnternetle tanıştığımız bu yıllar da bilgiye daha çabuk ulaşıyorduk ve daha çabuk öğreniyorduk.
2016 yılın da büyüyen iş hacmimizden dolayı Adi Ortaklık olan YALIN TİCARET firmamızın isimini Anonim şirket YALINTEKNİK ENDÜSTRİYEL ÜRÜNLER olarak yeniledik ve günümüze geldik.
Şuan ikinci kuşağın çalışmakta olduğu işyerimiz de ,30 yıllık süreçte bir aile gibi hep yanımız da olan malzeme satın aldığımız ve malzeme satışı yaptığımız firmalara teşekkür ederiz.
Üçüncü kuşak okuyor.Bir gün emeklerimizi , onlara bırakabilmek dileğiyle…